Bölgesel incelme kavitasyon

kavitasyon-yontemi

Kavitasyon

Kavitasyon ile bölgesel incelme
Kavitasyonda her seansta 2–6 cm yani 1–3 beden incelme sağlanabilmektedir. Seanslar haftada bir tercih edilir.

Kavitasyon bir incelme yani bölgesel zayıflama yöntemidir. Kavitasyon özellikle bölgesel yağ birikimlerinin yoğun olduğu basen, bel ve göbek bölgelerinde incelme sağlar. Kavitasyon ile vücudun istenmeyen düzensizlik yaratan bölgelerinde gözle görülür incelmeler sağlanmaktadır. Kavitasyon metodu ile incelme işlemleri tamamen girişimsel olmayan bir incelme yöntemidir.Kavitasyon incelme işlemi cilt üzerinden uygulanır. Cilt altına herhangi bir enjeksiyon ilaç uygulanmaz. Bu yöntem ultrasonik incelme yöntemi olarak ta bilinir.

Kavitasyon incelme yöntemi liposuction, lipoliz gibi yağ dokuya müdahele edilen uygulamalara alternatif olarak geliştirilmiştir. Bu yöntem cerrahi bir yöntem olmadığından liposuction ameliyatına karar verenler bile bir seans deneyip sonuçlarını görmek istemektedirler.

Kavitasyon incelme yöntemi günün herhangi bir saatinde ve bir hazırlık gerektirmeden uygulanır. Cilde ultrason jeli sürülür. Daha sonra bu iletken madde üzerinde kavitasyon incelme cihazının elliği gezdirilir. Kavitasyon zayıflama işlemi 45 dakika kadar sürer. İşlem sonrası ve öncesinde aynı bölgeden ve aynı çevreden ölçüm alınarak sonuçlar değerlendirilir.

Kavitasyon incelme uygulamalarında bir seansta 2–6 cm çevresel incelme gözlenmektedir. Bunun anlamı 1–3 beden incelme demektir.

vshape-istanbulV Shape ile göbek ve kalça bölgesi yağları ertime, selülit tedavisi, vücut sıkılaştırma işlemleri mümkündür.
V Shape teknolojisi, medikal estetik için geliştirilmiş en son teknoloji kullanarak, sellülit, yağlanma, sarkma sorunlarının kesin çözümünde ve vücudun yeniden şekillendirilmesinde en hızlı, etkin, kalıcı ve kesin tedavi olanağı sağlıyor.

Derinin güçlü ve esnek yapıda olması, kırışık olmaması, diri, canlı ve parlak görünmesi, içindeki bağ dokusu sayesinde olur. Bağ dokusunu oluşturan ana madde kollajen liflerdir. Yaşlanan ciltte kollajen azalmıştır. Vshape uygulaması kollajen miktarını arttırmayı ve güçlendirmeyi hedefler.

Radyo frekans dalgaları, içlerinden geçtiği su moleküllerine saniyede milyonlarca defa rotasyon yaptırır. Rotasyon su moleküllerinin bir çakının açılıp kapanması gibi hareketidir. Saniyede milyonlarca defa olan bu hareketlerin yarattığı sürtünme ısınmaya neden olur.

Cilt ve cilt altındaki bağ dokusu radyo frekans ile uyarıldığında, içlerindeki su ısınır. Yüksek ısı, dokuda bir yaralanma, zedelenme algısı yaratır ve sanki bir yara olmuş gibi bir yara iyileşmesi süreci başlatır. Bölgeye tamirat hücreleri gelir, bol miktarda kollajen üretilir, hücreler yenilenir. Sonuçta cilt güçlenir, sıkılaşır, elastik yapısı artar, kırışıklar gider. Ayrıca bol su içeren yağ hücreleri de parçalandığından sellülit görüntüsü de iyileşir.

Hiçbir yan etkisinin bulunmaması, uygulama esnasında veya sonrasında hastanın acı duymaması, hiç bir şekilde güneş ışınlarından kaçınmak gerekmemesi, vücutta istenmeyen lekeler ve morlukların oluşmaması ve sonuçların son derece başarılı olması radyo frekans uygulamaları ve Vshape’i medikal estetiğin teknoloji harikası haline getiriyor.

Detaylı bilgilendirme ve ücretsiz konsültasyon için www.clinimed.com.tr adresinden yada
0(212) 2321001 – 0(212) 232 39 90 – 0(530) 607 04 66 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.